25 липня поточного року під керівництвом заступника начальника обласної військової адміністрації Володимира Білика та за участі начальника Управління Олега Омелянюка відбулася онлайн-нарада з питань проведення жнив 2024 року.
До наради долучилися заступники голів райдержадміністрації з питань АПК, представники територіальних громад, сільгосптоваровиробники різних форм власності.
Розпочинаючи нараду заступник начальника ОВА Володимир Білик ознайомив з планом проведення наради та зазначив, що найважливішим питанням проведення жнив залишається їх безпека, а саме, дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці.
Щодо аналізу проведення польових робіт доповів начальник Управління агропромислового розвитку земельних відносин Олег Омелянюк. За його словами, агроформування Хмельниччини вступили в активну фазу збирання ранніх зернових та технічних культур, яких підлягає до збирання понад 300 тис. га. Ранні зернові культури обмолочені на 13% площ до необхідного. Всього намолочено понад 470 тис. тонн збіжжя при урожайності 64 ц/га.
Щодо дотримання умов протипожежної безпеки під час жнивної кампанії доповів заступник начальника головного Управління із запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС Дмитро Стецюк.
«З метою попередження виникнення пожеж хліба впродовж жнивної кампанії 2024 року Головним управлінням проводиться ряд профілактичних заходів. Зокрема, спільно з Управління розвитку агропромислового комплексу розроблено та затверджено План забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання урожаю 2024 року, який доведено до виконавців місцевого рівня» - зазначив Дмитро Іванович.
Директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий ознайомив присутніх з новими напрямами діяльності УУБ – «Біржовий аграрний ринок» та рішеннями проблем аграрного ринку, інструментом якого є торговий майданчик аграрної біржі.
Голова Всеукраїнської Аграрної Ради у Хмельницькій області Ігор Гай проаналізував цінову ситуацію на зернові культури урожаю 2024 року та шляхи їх реалізації.
З інформацією щодо підтримки сільгосптовавровиробників через Державний Аграрний Реєстр (ДАР) та основними проблемами подання заяв на отримання дотацій виступила Галина Стаднійчук – керівник Хмельницької філії Фонду підтримки фермерських господарств.
Підсумовуючи нараду, Володимир Білик відмітив своєчасність та доцільність проведення даного заходу та запропонував учасникам наради взяти до особливої уваги рекомендації Головного Управління ДСНС щодо проведення відповідної роботи з керівниками агроформувань області зокрема:
- здійснення обкосів, оборювання та розбиття хлібних полів на ділянки;
- забезпечення чергування трактора з плугом та спеціалізованих автомобілів, пристосованих для цілей пожежогасіння безпосередньо на хлібному масиві під час збору урожаю та на господарстві з метою швидкого реагування на пожежі;
- забезпечення охорони хлібних полів шляхом формування з працівників агроформувань рейдових груп з метою проведення патрулювання на ввірених хлібних масивах, які проходять біля польових, автомобільних шляхів, у полях, що прилягають до особистих домоволодінь, господарств і до стихійних сміттєзвалищ;
- забезпечення дотримання правил пожежної безпеки під час заготівлі і зберіганні грубих кормів.