Новини

Участь у Агрофорумі FIT for Ukraine Буковина: Переробка фруктів та овочів

12 квітня 2024 року начальник Управління Олег Омелянюк та заступник начальника Управління Андрій Лакуста взяли участь у Агрофорумі FIT for Ukraine Буковина: Переробка фруктів та овочів, основною метою якого є висвітлення та проблематика ключових етапів постачання плодоовочевої продукції від виробника до кінцевого споживача (вирощування, зберігання, переробка, транспортування та збут), який проходив у м. Чернівці.

Основні питання Форуму:

  • Реалії та перспективи розвитку ринку плодоовочевої продукції;
  • Інвестиції в інноваційну переробку плодоовочевої продукції;
  • Інструменти фінансування переробної галузі.

До заходу долучилися представники уряду, фермерські господарства, переробні підприємства, виробники готових продуктів та компанії, які продають агропродукти на поличках національного та міжнародного рітейлу.

Довідково:

Садівництво – традиційна галузь сільського господарства Хмельниччини, адже ґрунтові та погодно-кліматичні умови більшості територіальних громад області,  цілком сприяють вирощуванню плодових культур.

На сьогодні в області під плодово-ягідними насадженнями знаходиться близько 14 тис га.  Вирощуванням  плодових, ягідних та горіхоплідних культур займаються понад 120 господарств різних форм власності. Площі вирощування – від 0,1 га до 400 гектарів. Асортимент різноманітний, першість утримують зерняткові культури, такі як яблуня і груша, широко представлені кісточкові: слива, вишня, абрикос. Із ягідних культур найбільші площі під суницею, чорною смородиною, малиною. Останнім часом набрало популярності вирощування таких популярних культур, як лохина та жимолость, які займають майже 220 га.

Валове виробництво плодів по господарствах всіх категорій становить понад 200  тис тонн, в сільгосппідприємствах – 4,5 - 5тис тонн щорічно.

Вирощування плодової продукції проводиться із застосуванням сучасних технологій з використанням безпечних засобів захисту рослин.  Надається увага оновленню сортів, орієнтованих на експорт.

Особлива увага приділяється зберіганню готової продукції. На території області є в наявності 19 плодосховищ потужністю понад 30 тис тонн одночасного зберігання. З них 8 сховищ обладнані холодильниками та системою регульованого газового середовища. Найсучасніші 2 сховища потужністю 15 тис тонн побудовані за останні 5 років і обладнані технологічними лініями по сортуванню яблук.

Відео