Новини

Начальник Управління Олег ОМЕЛЯНЮК здійснив робочу поїздку в господарства Кам’янець-Подільського району

Садівництво — традиційна галузь сільського господарства Хмельниччини, адже ґрунтові та погодно-кліматичні умови області, особливо південних тергромад, цілком сприяють вирощуванню плодових культур.

На сьогодні в області під плодово-ягідними насадженнями знаходиться близько 14 тис га, з них 13,2 тис га – у плодоносному віці. Вирощуванням  плодових, ягідних та горіхоплідних культур займаються понад 120 господарств різних форм власності. Площі вирощування – від 0,1 га до 80 гектарів. Асортимент різноманітний, першість утримують зерняткові культури, такі як яблуня і груша, широко представлені кісточкові: слива, вишня, абрикос. Із ягідних культур найбільші площі під суницею, чорною смородиною, малиною. Останнім часом набрало популярності вирощування лохини та жимолості.  Але сільгосппідприємствами вирощується тільки 15% плодової продукції, а 85% обсягів належить домогосподарствам населення.

Валове виробництво плодів по господарствах всіх категорій становить понад 200 тис тонн, в сільгосппідприємствах – 3,2-3,5 тис тонн щорічно. В зв’язку із воєнним станом, кліматичними змінами та збільшенням попиту на плодово-ягідну продукцію, господарства розширюють існуючі та створюють нові площі садів.

Вирощування плодової продукції проводиться із застосуванням сучасних технологій з використанням безпечних засобів захисту рослин.  Надається увага оновленню сортів, орієнтованих на експорт.

Особлива увага приділяється зберіганню готової продукції. На території області є в наявності 19 плодосховищ потужністю понад 30 тис тонн одночасного зберігання. З них 8 сховищ обладнані холодильниками та системою регульованого газового середовища. Найсучасніші 2 сховища потужністю 15 тистонн побудовані за останні 5 років і обладнані технологічними лініями по сортуванню яблук.

4 березня начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олег ОМЕЛЯНЮК здійснив робочу поїздку в господарства Кам’янець-Подільського району, які займаються вирощуванням і зберіганням плодової продукції. В ході поїздки посадовець ознайомився із основними вимогами по догляду садів у ранньовесняний період, зокрема обрізці та обприскуванням дерев знезаражуючими сумішами.

Відео