Новини

на Хмельниччині відбувся інформаційно-освітній захід

З метою підтримки та покращення  кредитних умов для малих  агровиробників на Хмельниччині відбувся інформаційно-освітній захід "Нові можливості для аграріїв з Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Мета заходу –  підвищення обізнаності представників дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га,  про нові можливості із залучення кредитного фінансування, що з’являються у зв’язку з початком роботи Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві і розширенням списку банків-партнерів Фонду. Фонд надає гарантії українським банкам-партнерам, які кредитують малих агровиробників.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник начальника управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Андрій Лакуста.

«Аграрії вже два роки працюють у непростих умовах військового стану. За цей період вони отримали  багато викликів, а саме: відсутність обігових коштів, високі ціни на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, низьку рентабельність на с/г продукцію. На низькі ціни впливають різні види блокад на кордоні з Польщею та іншими європейськими країнами. Узагальнюючи можна сказати, що втрачена логістика, маємо надію, що не надовго. На жаль не всі агроформування можуть витримати жорстку конкуренцію у цих непростих умовах.  Тому агровиробники тепер мають можливість отримати додаткове фінансування за рахунок гарантій Фонду» - зазначив Андрій Лакуста.

Аграрії зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн. Фонд надає гарантії до 50% суми основного зобов'язання за кредитом.

Щоб отримати доступ до гарантій Фонду фермер має бути зареєстрованим в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Відео