Новини

Зустріч з представниками проєкту ПРООН-ГЕФ «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України»

Під керівництвом начальника управління Олега Омелянюка відбувся семінар- презентація проєкту «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України» Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні (ПРООН в Україні) та Глобального екологічного фонду (GEF).

Мета проєкту – сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України – створення моделі сталої продовольчої системи, що сприятиме покращенню родючості ґрунтів, збереженню видів, що знаходяться під загрозою зникнення, зниженню викидів парникових газів та сприянні сталому веденню тваринництва у7 регіонах України, в тому числі у Хмельницькій області.

Перехід до екологічно-свідомого користування землею потребує комплексного підходу, що сприяє скороченню викидів парникових газів за рахунок повторного “заболочення”.

Участь у даному заході взяли Володимир Мережко координатор проєкту у Вінницькій  та Хмельницькій областях, Сергій Замідра експерт проєкту з землеустрою, Ростислав Кос експерт проєкту з доданої вартості в тваринництві, спеціалісти управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин та представники територіальних громад, фермерів, малих і середніх агровиробників.

Обговорено три питання:

  • Презентація проєкту;
  • Інтегрований підхід до землекористування та охорони земель, як основа залучення ресурсів розвитку територіальних громад та регіонів;
  • Сільськогосподарські кооперативи. Особливості розвитку.

Даний проєкт може впроваджуватися протягом 5-ти років у 23-х територіальних громадах Хмельницької області. Кошти від проєкту можуть направлятися для запобігання деградації земель, відновлення торфовищ, тваринництва (закупівля тварин, забезпечення кормової бази, будівництво та реконструкція приміщень для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції), а також можна створити сільськогосподарський кооператив, зробити картографію, гідрографію та інші заходи на території територіальної громади, фермерського господарства за рахунок проєкту.

На сьогоднішній день проєкт шукає зацікавлені громади та фермерські господарства області.

За більш детальною інформацією звертатися за тел. +38067-4310-506 Володимир Мережко координатор проєкту у Вінницькій та Хмельницькій областях або (3802) 79-46-33 Андрій Лакуста заступник начальника управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносинХмельницької ОДА.

Відео