Хмельницька область лідирує по урожайності зернових культур

Хмельницька область лідирує по урожайності зернових культур. Про це розповів начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олег Омелянюк.

«В області станом на 12 серпня поточного року скошено і обмолочено 243 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, що становить 75% до площ, які підлягають до збирання. Валовий збір становить 1 млн 495 тис. тонн при середній урожайності 62ц/га – це є найвищий показник урожайності в Україні», - розповів  Олег Омелянюк.

Озима пшениця зібрана з площі 163,8 тис. га (71%) при урожайності 63 ц/га. В окремих господарствах урожайність озимої пшениці становить 75-80 ц/га.

Ярий та озимий ячмінь обмолочений на площі 64,2 тис. га, або 94% площ, середня урожайність його становить 60,6 ц/га.

Завершено  збирання гороху, середня урожайність якого становить   35 ц/га., а валовий збір 11 тис. тонн.

Наближається до завершення збирання озимого ріпаку, який вже обмолочено на  площі 81,2 тис. га, або 95% до необхідного, його урожайність становить 37,2 ц/га.

Показники урожайності таких ранніх культур, як ячмінь, горох, ріпак на 5-7 центнерів вищі за минулорічні.

Олег Омелянюк додав, що господарства Хмельниччини розпочали посів озимого ріпаку урожаю 2023 року, вже посіяно 2,6 тис. га, або 3% до запланованого.