Участь у засіданні колегії облдержадміністрації

На порядку денному розглянуто питання:

• Про соціально-економічний розвиток області за перше півріччя 2021 року
  • Про екологічний стан поверхневих водних об’єктів Хмельницької області

Довідково:

Про підсумки роботи агропромислового комплексу Хмельницької області за I півріччя 2021 року.

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва за січень-травень 2021 року по всіх категоріях господарств становив 98.1%, у тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 96,7%, господарствах населення-99,1.

Основною причиною зниження індексу виробництва валової продукції сільського господарства стало зменшення виробництва яєць птахофабрикою "Авіс" Кам′янець-Подільського району через закриття зовнішніх ринків.

Станом на 01 червня поточного року в області по всіх категоріях господарств утримується 231 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 123,9 тис. голів корів, 331,2 тис. голів свиней, 44 тис. гол овець і кіз та 5.9 млн голів птиці.

За чисельністю поголів’я область в державі займає: ВРХ – II місце, корів – І місце, свиней –8 місце, овець і кіз – 11 місце, птиці – 11 місце.

В області у травні, в порівняні з відповідним періодом минулого року, покращено динаміку з чисельності поголів’я по всім видам. В Україні продовжує спостерігатися погіршення ситуації щодо збереження чисельності поголів’я по всім видам сільськогосподарських тварин та птиці.

За січень – квітень 2021 року реалізовано 39,5 тис. тонн м’яса в живій вазі, вироблено 254,8 тис. тонн молока та 304 млн штук яєць. В порівняні з відповідним періодом 2020 року реалізація м’яса збільшено на 5,6%, виробництво молока на 1,2%, однак виробництво яйця курячого зменшено на 25 %.

За обсягами виробництва область в Україні займає: з виробництва молока - 3 місце, з реалізації м’яса – 10 місце, з виробництва яйця 5 місце.

З початку року збільшення виробництва молока відбулося шляхом підвищення продуктивності (збільшення надою).

Збільшення реалізації м’яса в живій вазі пояснюється значною реалізацією кондиційного поголів’я свиней, як господарствами населення, так і сільськогосподарськими підприємствами, зокрема в порівняні з відповідним періодом 2020 року в сільгосппідприємствах реалізація свиней в живій вазі зросла на 49%.

Позитивна динаміка з початку року спостерігалася у виробництві виробів ковбасних, сирів свіжих майже в 3 рази, м'яса свинини на 35%, тортів, тістечок та здобних виробів в загальному на 24%,костюмів чоловічих на 10%.

У переробній промисловості в січні-квітні 2021 р. зменшилося виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів на 13,4%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність на 14.3%, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції на 31%.

У першому кварталі поточного року підприємствами промисловості та аграрного сектору освоєно 901,9 млн грн капітальних інвестицій, що становить 55,2% від загальнообласного обсягу.

За даними моніторингу підприємствами агропромислового комплексу області триває реалізація 17 інвестиційних проєктів. В тому числі 4 проєкти реалізується для розвитку галузі тваринництва, 13 – в галузях промисловості.

За статистичними даними у січні-травні 2021 року середньооблікова кількість штатних працівників у сільському господарстві становила 16,4 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника –11520,81 грн, що на 22% більше до відповідного періоду минулого року.