Участь у відеоконференції з Мінагрополітики

Під час чергової відео конференції з структурними підрозділами облдержадміністрацій з питань агропромислового комплексу, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький дав відповідь на питання:

Запитання: В облдержадміністрації проходить процес викупу кількох земельних ділянок (на стадії, передбаченій ч.3 ст.128 Земельного кодексу України). Чи вправі ОДА завершити цей процес шляхом продажу, враховуючи розпорядження голови адміністрації щодо них про проведення експертної грошової оцінки? Якщо ні, то яким чином повертаються авансові внески, сплачені фізичними та юридичними особами?

Т.Висоцький: З 27.05.2021р., в зв`язку із набуттям чинності Закону України №1423-IX, обласна державна адміністрація не вправі розпоряджатись землями державної власності відповідно до повноважень, передбачених ч.5 ст.122 Земельного кодексу України, тобто тих земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у межах територіальних громад, за невеликим виключенням. Ці земельні ділянки вважаються комунальною власністю. Законодавством не передбачено механізму повернення авансових внесків громадянам або юридичним особам. В залежності від умов договору про сплату авансового внеску, якщо передбачена умова повернення, є можливість повернути. У випадку відсутності – лише судовий порядок повернення коштів на вимогу заявника.

Запитання:Чи буде проводитись інвентаризація земель лісового фонду та земель меліоративних каналів?

Т.Висоцький: Кошти для проведення інвентаризації земель лісового господарства є, однак, проведення інвентаризації весь час відкладається через постійні оскарження результатів конкурсу по відбору суб`єктів господарювання, які будуть проводити інвентаризацію.

По інвентаризації меліоративних каналів. В Україні буде розроблений пілотний проєкт по проведенню зазначеної інвентаризації, в першу чергу у ньому будуть задіяні області, які найбільше цього потребують – починаючи із Херсонської.