Проведення комплексу весняно-польових робіт та основні проблеми у галузі агропромислового комплексу області – про це сьогодні говорили під час Zoom конференції з районними адміністраціями, територіальними громадами та сільськогосподарськими підприємствами.

Засідання відбувалося під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка, за участі начальника управління аналітичного забезпечення та обліку Департаменту Вадима Конончука, завідувачки сектору сучасних технологій у рослинництві Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції Жанни Молдован, начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області Володимира Івасюка.

Погодні умови цієї весни суттєво загальмували проведення всього комплексу весняно-польових робіт, тому з настанням сприятливих умов сільгосппідприємства активно включилися в проведення посівної.

Під час виступу представник Хмельницької ДСГДС Жанна Молдован надала науково-практичних рекомендацій проведення сівби ярих культур в погодно-кліматичних умовах 2021 року та організації робіт по догляду за сільськогосподарськими рослинами.

За словами начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області Володимира Івасюка фітосанітарний стан посівів озимих культур виглядає не загрозливим, а контрольованим. Розвиток шкідників, хвороб, бур’янів тісно пов’язаний з агрокліматичними умовами, тому за сприятливих погодних умов, недотримання технології вирощування с/г культур, можливі спалахи підвищеної чисельності шкідливих організмів, чого сільгосппідприємства неповинні допустити.

Крім того, під час засідання директор Департаменту проінформував про Програми державної підтримки галузі агропромислового комплексу.

За словами посадовця, у 2021 році планується п’ять основних напрямів підтримки з загальним бюджетом в 4 млрд грн, а саме:

????Часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва
????Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів
????Фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства
????Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств
????Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Сьогодні діють уже три Програми, а саме по техніці, кредитах та садівництву. З положеннями цих Програм та переліком відповідних документів можна ознайомитися на сайтах Мінекономіки та Департаменту.

Крім основних програм підтримки передбачається низка нових програм з бюджетом в 500 млн грн:

????Державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції
????Компенсація втрат посівів через форс-мажорні обставини
????Державна підтримка зрошення
????Підтримка органічного виробництва
????Державна підтримка розвитку картоплярства
????Державна підтримка вирощування нішевих культур (гречки)

На даний час йде розгляд і обговорення проєктів постанов по цих напрямках підтримки. «Департамент додатково підготує та проведе, найближчим часом, нараду, під час якої більш детально буде надана інформація по програмах підтримки аграріїв у поточному році», - завершуючи засідання, наголосив Олег Омелянюк.