Комплекс польових робіт продовжується

За результатами жнив зернових та зернобобових культур, агровиробниками Хмельниччини зібрано понад 2,8 млн тонн зерна при середній урожайності 58 ц/га.

Станом на 18листопада, сільгоспвиробники Хмельницької області продовжують збір пізніх культур:

- соя зібрана на площі 117,1 тис. га (88% до належного), намолочено майже 279.0 тис. тонн при урожайності 24 ц/га;

- соняшник обмолочено на площі 155,6 тис. га (93%), намолочено 473,9 тис. тонн з урожайністю 30 ц/га, що на рівні минулого року.

- цукрові буряки викопані з площі 19,5 тис. га (85%), накопано 865,4 тис. тонн цукросировини при середній урожайності 442 ц/га;

- кукурудза на зерно обмолочена з 159,8 тис. га, що становить 60% до посіяного, намолочено понад 1357,8 тис. тонн зерна при урожайності 85 ц/га.

Продовжується сівба озимих культур урожаю 2021року:

- озимий ріпак займає понад 66,8 тис. га (115% до прогнозу);

- озима пшениця – 150,1 тис. га (68% до прогнозу);

- озиме жито – 1,7 тис. га (68%);

- озимий ячмінь –6,1тис. га (41%).

Протягом першої та початку другої декади листопада, продовжувала утримуватися дуже тепла, для пізньої осені, погода з опадами різної інтенсивності та густими туманами. Дощі, які відмічалися протягом звітного періоду, поповнили запаси продуктивної вологи, особливо у верхніх шарах ґрунту.

Такі погодні умови значно подовжили осінній період вегетації за сприятливого зволоження ґрунту. З огляду на велику кількість пізніх посівів - це був надзвичайно сприятливий фактор для покращення фазового розвитку посівів.

Загалом по області стан посівів озимини переважно добрий, лише місцями задовільний.