Олег Омелянюк провів засідання комісії з питань компенсації витрат суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством

Сьогодні, під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка, відбулося засідання комісії з питань компенсації витрат суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством.

Відповідно Постанови КМУ від 15.07.2005р. № 587 «Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» зі змінами, Наказом Департаменту було створено обласну Комісію з питань компенсації витрат суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством. Положення про комісію затверджено головою облдержадміністрації, як це вимагалося постановою.

На розгляд комісії надійшли 2 пакети документів від підприємств ТОВ «Галузинецький сад» с. Галузинці, Деражнянського району та СТОВ «Зоря» с. Подільське, Кам’янець-Подільського району.

ТОВ «Галузинецький сад» с. Галузинці, Деражнянського району у 2020 році заклали сад яблуні сорту Айдаред на площі 31,4 га, для чого придбали посадковий матеріал в кількості 120000 штук на суму 5760 тис. грн. Підприємство має право на отримання компенсації витрат, пов’язаних із закладкою саду в сумі 3 млн 600 тис. грн із розрахунку 80% вартості саджанців.

СТОВ «Зоря» с. Подільське, Кам’янець-Подільського району у поточному році заклало плодові насадження яблуні сорту Гала на площі 11,67 га. Цим підприємством закуплено посад матеріал на суму 4989,5 тис. грн та на вказаній площі споруджено шпалеру, вартість якої становить 4230,2 тис. грн. СТОВ «Зоря» має право на отримання компенсації витрат, пов’язаних із закладкою саду в сумі 3 млн601,5 тис. грн із розрахунку 80% вартості саджанців та 30% вартості спорудження шпалери.

Комісія вирішила надати відповідні документи до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо включення ТОВ «Галузинецький сад» с. Галузинці, Деражнянського району і СТОВ «Зоря» Подільське, Кам’янець-Подільського району до переліку суб’єктів господарювання, які мають право на отримання компенсації витрат згідно з постановою КМУ від 15.07.2005р. № 587 «Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» (зі змінами).