Новини

Розпочався сезонний збір обліпихи

Обліпиха - одна з найкорисніших ягід на планеті. Вона є трендовою на сьогодні в світі, проте залишається малопоширеною в Україні, хоча плоди добре відомі українцям, але мало шановані українськими фермерами. Обліпихових полів в країні одиниці. Китайці та європейці шикуються в чергу за українською обліпихою, адже це природний антидепресант, лікує рани і опіки, допомагає хворому горлу, бронхам і легеням, підвищує рівень гемоглобіну в крові і навіть має омолоджувальну дію.

Лікарі та дієтологи обліпиху називають жовтою вітамінкою. І радять споживати цю вітамінну бомбу саме зараз, у часи пандемії, бо обліпиха - найкращий товариш для імунітету. Вітаміну С в ній у півтора рази більше, ніж у лимонах.

У світі обліпихою засаджено понад мільйон гектарів плантацій. Основний експортер – Китай – нині не справляється із забезпеченням попиту. Тож, для України саме час цим скористатися.

Жовтень - сезон збору цих жовтогарячих ягід. Найпростіший спосіб збирати ці корисні дрібні ягоди - зрізати з гілками. Для рослини це нешкідливо, навіть навпаки така обрізка стимулює ріст молодих пагонів. Єдине, після такого підрізання, дерево почне родити лише за рік, але так значно швидше. Приблизно одне деревце дає мінімум 5 кілограмів. Гектар - 5 тонн.

Особливо цікаво вирощувати ягоди обліпихи тим господарствам, які бажають збільшити асортимент та знайти покупців закордоном. Адже у Європі та світі загалом усе більше зростає попит на корисні в фармацевтиці, косметології та харчуванні «супер-плоди».

Потенціал обліпихового ягідництва з точки зору економіки можна оцінити дуже високим на сьогодні. Мета, звісно, — вийти на широкий світовий ринок, налагодивши експорт до ЄС. Переробники і трейдери готові до партнерства на різноманітних умовах.

Отже, вирощування обліпихи сьогодні в Україні поки що не є масштабним, проте  попит на цю ягоду зростає. Тому ринок вирощування обліпихи ще не зайнятий і може відкрити широкі можливості для нових виробників.

Хмельниччина має хороші умови для вирощування цієї культури. Сподіваємось зацікавленість фермерів у вирощуванні обліпихи буде зростати. 

Відео