Новини

Аналітична довідка щодо впливу погоди на завершальний етап розвитку пізніх культур

Перша та друга декада вересня характеризувалася сухою та жаркою погодою для даного періоду. Такі погодні умови з різкими нічними та денними коливаннями температури повітря негативно позначаються на завершальному етапі розвитку пізніх культур та на підготовці ґрунту під сівбу озимих культур урожаю 2021 року.

Середньодобова температура повітря виявилася на 2,0–6,20С вищою за норму і становила від 14,9 до 21,10С тепла, максимальна температура повітря досягала 26,8-36,00С, мінімальна у найхолодніші ночі знижувалась до 5-150С. Відносна вологість повітря у середньому становила від 35 до 84 %. У денні години відмічалося її зниження до 30 % і нижче.

Дуже високі денні температури повітря та ґрунту посилили та поширили ґрунтову посуху. У деяких місцях області пройшли короткочасні дощі різної інтенсивності, проте вони були не ефективними, зволоження відбулось тільки у верхніх шарах ґрунту не поповнивши волого запасів у ґрунті.

Такі погодні умови малосприятливі для проведення сівби озимих культур в оптимальні строки. З огляду на це, початок масової сівби озимих культур під урожай 2021 року може затриматися до кінця вересня – початку жовтня.

Існує ймовірність того, що рослини через недостатню кількість тепла закінчать осінню вегетацію слаборозвиненими, у початкових фазах розвитку («проростання зерна», «сходи»).

Озимі, які будуть посіяні в оптимальні строки у ґрунт з достатньою вологозабезпеченістю, встигнуть добре укорінитися до настання зимового періоду. Такі рослини у подальшому добре використають поживні речовини, вологу, менше пошкодяться шкідниками та хворобами.

Формування та якість сходів на вже засіяних площах пшеницею озимою буде залежати лише від дощів, які очікуються найближчим часом

Відео