ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ

Керівникам різних форм власності аграрного сектору!

З метою запобігання випадків пожеж у природних екосистемах агропромислового комплексу області, під час жнивної кампанії 2020, необхідно передбачити та забезпечити, у період воскової стиглості збіжжя, розбивання хлібних масивів на ділянки площею не більше 50 га, виконання між ділянками прокосів не менше 8 метрів завширшки.

Перед дозріванням колосових, хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць - обкосити (із прибиранням скошеного) і в разі необхідності оборати смугою не менше 4 метри завширшки.

Забезпечити контроль за виконанням заходів з протипожежного захисту сільськогосподарських угідь та торф’яників.

Спільно з селищними та сільськими головами, керівниками об’єднаних територіальних громад вжити заходів щодо забезпечення постійного моніторингу та профілактики виникнення пожеж. Провести роз’яснювальну роботу серед населення, працівників сільгосппідприємств, про недопущення пожеж під час перебування на сільськогосподарських угіддях, торфовищах, присадибних ділянках та забезпечити оперативне реагування на всі випадки загорянь на початковому етапі їх виникнення.

Агроформуванням всіх форм власності створити пункти накопичення протипожежного інвентарю та відпрацювати порядок евакуації працівників та населення при виникненні пожеж на полях, в населених пунктах, біля зернових масивів, зернових токів та насіннєвих приміщень.
Категорично заборонено випалювання пожнивних решток, стерні, бур’янів, сміття, сухої рослинності та її залишків