Страхування сільськогосподарських ризиків

Кожен виробник сільськогосподарської продукції добре знає, що сільськогосподарське виробництво знаходиться в переважній більшості під впливом природних факторів, які можуть знищити результати кропіткої праці та призвести до втрат вкладених коштів. Пов’язано це перш за все із значним впливом на процес вирощування продукції природних умов та різних природних катаклізмів

Щоб хоч якось захистити своє майно від згубної природної стихії, мінімізувати природні ризики і зменшити наслідки їх настання, сільськогосподарські товаровиробники все частіше звертаються до страхових компаній.

Головною метою страхування сільськогосподарських ризиків є повна або часткова компенсація збитків, які нанесені від стихійних явищ, катастроф, пожеж, від повної втрати чи пошкодження врожаю, стовідсоткового знищення посівів сільськогосподарських культур, багаторічних насаджень, загибелі або вимушеного забою тварин, загибелі або знищення майна внаслідок настання страхових випадків.

Приватне акціонерне товариство Страхова компанія «Брокбізнес» пропонує співпрацю в галузі страхування сільськогосподарських ризиків.

Також пропонується страхування бджолосімей від :

• Захворювання на хвороби, що відповідають міжнародній класифікації хвороб бджіл, а саме: - акариоз, нозематоз,  варроатоз;
  • Пожежі- безпосереднього впливу вогню, високої температури, продуктів горіння (диму, кіптяви й т.п.), у тому числі в результаті підпалу, підриву, незалежно від того, де відбулося загоряння, а також наслідків гасіння пожежі (впливу води, що використовується для гасіння пожежі, або інших заходів чи засобів, що використовуються для гасіння пожежі); удару блискавки.
  • Крадіжка з проникненням, грабіж або розбій відносно застрахованих бджолосімей;інші дії третіх осіб, за які чинним законодавством України передбачається кримінальна або адміністративна відповідальність;
  • Дії стихійних явищ, а саме: шторму, бурі, шквалу, урагану, смерчу, землетрусу, паводку, повені, затоплення, підтоплення; сильної зливи, крупного граду, зсуву, обвалу, провалля, просадки (осідання) ґрунту; тиску снігу, лавини, селю, каменепаду,  сильної ожеледиці, сильного снігопаду;
  • Нещасний  випадок з бджолами,  а саме раптове  отруєння отруйними речовинами – засобами захисту рослин.

Вартість страхування визначають та узгоджують у процесі переговорів залежно від об'єкта страхування, від обраної групи страхових ризиків, максимальної суми відшкодування страхових збитків, страхового покриття, франшизи та інших факторів.

Так, при страхуванні бджолосімей тариф складає від 0,3% до 7%.

Страхування бджолосімей повинно стати додатковим стимулом для розвитку бджільництва України та допомогти у відшкодуванні понесених збитків.