Новини

Пропонуємо цікаву рубрику «Вирощування свійської птиці»

Пропонуємо цікаву рубрику «Вирощування свійської птиці».

І розпочнемо її з бройлерів.

Вирощування бройлерів у домашніх умовах може видатись дещо складним процесом. Хоча бройлери ростуть швидше звичайних курчат і їх можна виростити за сезон на дачі, дехто просто не хоче з ними зв’язуватися, знаючи, який це вибагливий птах і скільки з ним клопоту. Але, якщо все робити правильно, можна отримати хороший результат, самостійно виростивши бройлерів в домашніх умовах на дачі або на приватному подвір’ї.

Вирощування бройлерів в домашніх умовах, з чого почати?

Купувати молодняк бажано в кінці квітня, на початку травня, бо в серпні ночі вже холодні і потрібно, щоб птиця встигла підрости й зміцніти.

Вирощувати курчат краще в окремому підготовленому приміщенні. Якщо спеціального приміщення немає, то на перший час їм вистачає звичайної картонної коробки. Перед купівлею пташенят, потрібно обробити майбутній пташник вапном з метою дезінфекції та дати коробці просохнути. Дно коробки застелити клейонкою, на неї постелити підстилку із сіна або тирси, приблизно 3 см завтовшки.

Далі стерилізуємо поїлки та годівниці для курчат. Готуємо лампу для підсвічування та обігріву, ставимо в коробку термометр. Загалом для курчат бройлерів багато не потрібно: щоб було тепло, сухо і був збалансований корм.

Курчаток вибираємо найбільш спритних, рухливих, з блискучими очима і рівним дзьобом. У місцях продажу молодняку зазвичай можна придбати і готовий корм для них. У перший місяць важливо годувати не чим доведеться, а хорошим кормом з вітамінами та мінералами. Якщо щось упустити на початку зростання - результат вже не буде хорошим.

Після того, як принесете курчат додому, одразу висадіть їх у підготовлену коробку. У поїлки налийте кип’ячену воду, підфарбовану марганцівкою, такою водою слід поїти курчат ще тиждень.

Догляд за курчатами бройлерів.

Перші п’ять днів крім пшона можна не давати нічого, ніяких варених яєць і взагалі вологого корму. Великий падіж буває в основному через неправильне годування. Годівниці розташовуємо так, щоб кожне курча мало вільний доступ до їжі. Через два дні бажано дати кожному в дзьобик по краплі тривітаміна (він продається майже у кожній ветаптеці).

На шостий день можна привчати до покупного корму.

Два тижні важливо підтримувати постійну температуру 30-32 градуси, потім температуру поступово, раз на тиждень знижуємо на два градуси і доводимо її до 20 градусів.

Перший місяць у курчат горить світло цілодобово. Якщо бройлерів годувати і вдень і вночі, то вони ростуть швидше. Тому важливо, щоб поїлки постійно були наповнені, а в годівницях завжди був свіжий корм.

Після двотижневого віку слід привчати курчат до зеленого корму (почати з подрібненої кропиви і зеленої цибульки).

У місячному віці курчата бройлери мають з’їдати 10 % зелені від обсягу всього корму. Коли з’являється буряк і рання капуста, можна давати їм дрібно нарізане листя. Також добре себе зарекомендували мокрець і кульбаба.

Десь у місячному віці курчат переводимо з готового корму на пшеничну дробленку. Її бажано змішувати з вареними овочами (картоплею, морквою, буряком). Після того, як корм охолоне додаємо вітаміни для молодняку. Тепер це основна їжа курчат бройлерів.

У вирощуванні бройлерів важливий самий перший місяць, він і найскладніший, потім, коли вони зміцніють, все стає набагато легше.

Як вже зазначалось, у курчат завжди має бути сухо. Також вони не переносять загазованості повітря, підстилку краще міняти через день.

Якщо коробка стала тісною, слід взяти більшого розміру. Курчатам не потрібно багато місця, чим менше вони рухаються, тим більшими будуть.

Місце вигулу для них не повинно бути просторим. Коли курчата опіряться і температура вночі не опускатиметься нижче 18 градусів, їх можна сміливо переселяти в окремий будиночок – курчатник.

Курчатник має бути теплим, без щілин, щоб не було протягу, обов’язково з підлогою і підстилкою із соломи.

Вирощування бройлерів у домашніх умовах вимагає часу і певних знань. При правильному дотриманні рекомендацій жоден бройлер не повинен загинути, а через три місяці вони будуть важити по 2,5-3 кг.

Відео