Новини

Відбулося засідання колегії по підсумках роботи Департаменту агропромислового розвитку за перше півріччя 2019 року

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту Олега Омелянюка та за участі т.в.о. обов’язки голови обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання колегії по підсумках роботи Департаменту агропромислового розвитку за перше півріччя 2019 року.

На засіданні колегії були присутні члени колегії, працівники Департаменту, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Омелянюк Олег Тимофійович у своєму виступі доповів, що станом на 08 серпня агроформуваннями області зібрано ранні зернові культури на площі 316,8 тис.га, що складає 87 % до запланованого. Валовий збір становить 1 млн. 731 тис.тонн. з середньою урожайністю 54,6 ц/га. Для порівняння у минулому році на дане число було намолочено 1млн. 464 тис. тонн ранніх зернових з урожайністю 53,3 ц/га на площі 274,7 тис.га (80%). Повністю зібрано озимий ріпак на площі 72,6 тис.га, намолочено 23,5 тис. тонн з урожайністю 32 ц/га.

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва за січень-червень поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року становить 98,7%, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 99,4%, в господарствах населення – 98,2 відсотка. Основною причиною зниження індексу виробництва валової продукції сільського господарства в галузі рослинництва стало зменшення виробництва ягід, ранніх овочевих та зернових культур в червні поточного року через  зміщення на декаду строків збирання

Нарощуванняобсягів виробництва валової продукції в сільськогосподарських підприємствах забезпечено найбільше- у Дунаєвецькому районі (141,8 %), Деражнянському (127,0%), Ізяславському (124,8%), Красилівському (118,2 %).

Середня заробітна плата штатного працівника (по основному колу звітуючих) у червні  2019 р. становила 8930 грн, що в 2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати, а відносно червня 2018 року зросла на 778 грн. 

В області на сьогоднішній день вже працює п’ять фермерських господарства сімейного типуз виробництва молока. Проводиться робота над створенням ще вісьми фермерських господарств за підтримки проекту «Укрмілкінвест»в Ізяславському, Білогірському, Дунаєвецькому, Хмельницькому, Красилівському районах.9районами області створено та функціонує 15сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Олег Омелянюк вкотре наголосив на необхідності створення сімейних молочних ферм, на об’єднанні в кооперативи, адже це є одним із важелів впливу на цінову ситуації та можливістю надання якісної сировини.

Індекс виробництва тваринницької продукції за січень - червень становить 102,1%, в тому числі в сільгосппідприємствах – 104,5%, в господарствах населення – 100,5%. Однак, проблем над якими нам необхідно працювати, ще багато, основні з яких - це спад чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці та зменшення переробки сільськогосподарської продукції.

Володимир Кальніченко зауважив, що для більш продуктивної роботи потрібно зустрічатися з керівниками харчових та переробних підприємств, знаходити причини, через які наша сировина відправляється на переробні підприємства інших областей та прикладати усіх можливих зусиль для їх вирішення.

У першому півріччі сільгоспвиробникам області через Департамент агропромислового розвитку було надано 3,2 млн.грн. державної бюджетної підтримки, які були спрямовані на часткову компенсацію відсоткової ставки за банківськими кредитами для 18 підприємств. Крім того, спеціальна бюджетна дотація за утримання молодняка великої рогатої худоби на сьогодні повністю перерахована фізичним особам.

Враховуючи інформацію щодо надання фінансової підтримки у 2018 році малим фермерським господарствам, слід зазначити, що деякі районні управління (відділи) агропромислового розвитку райдержадміністрацій провели не на найвищому рівні інформатизацію щодо видів державної підтримки. На це вказує звіт Мінагрополітики про використання бюджетних коштів за 2018 рік. Так, фермерські господарства Ізяславського району зовсім не користувалися жодним з видів державних дотацій, що діяли для фермерських господарств, а в таких районах, як Деражнянський, Славутський, Хмельницький та Шепетівський максимум тільки по 2 підприємства з району отримали один з видів держпідтримки.

Тому, одним із завдань є покращення комунікації із керівниками фермерських господарств, адже на сьогодні із державного бюджету виділяється значна фінансова підтримка для розвитку аграрної галузі і це потрібно донести до кожного підприємця та малого фермера на селі.

Також, у 2019 році на «Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки» передбачено фінансування з обласного бюджету в сумі 4,4 млн. грн на часткове відшкодування вартості доїльних апаратів.Станом на 08 липня поточного року на виконання Програми у 2019 році за напрямом «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» прийнято 310 пакетів загальна вартість обладнання становить 2,3 млн. гривень.

На вересневу сесію поточного року заплановано внести зміни до Порядку відшкодування коштів «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)»

Зокрема: в порядок плануємо включити відшкодування для сімейних фермерських господарств включивши для них:

компенсацію заустановки індивідуального доїння, аналізатори молока, холодильне обладнання, електропастухи,  обладнання для переробки молока, фасування продукції, трактори (до 30 к. с.), причіпну та навісну сільськогосподарськeтехніку та/або обладнання   

та розширити напрямки підтримки для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів включивши для них:

відшкодування за обладнання із зберігання, переробки сільськогосподарської продукції, фасування, лабораторного обладнання для визначення якості молока і продукції, транспорту для заготівлі продукції (втому числі автомобіль-рефрежератор), пересувні доїльні установки, які використовуються на пасовищах та електропастухи.

За підсумками колегії учасники засідання отримали зауваження і завдання для подальшого їх вирішення в межах компетенції.

Відео