Робочий візит керівництва області в господарства Старокостянтинівського, Теофіпольського і Красилівського районів

24 липня, з метою ознайомлення з станом проведення жнив, т.в.о голови адміністрації Володимир Кальніченко разом з директором Департаменту агропромислового розвитку Олегом Омелянюком виїхали  в господарства Старокостянтинівського, Теофіпольського і Красилівського районів, де зустрічалися з керівництвом районної ланки та сільгосппідприємств.

За оперативним зведенням станом на 25 липня аграрії Хмельниччини провели збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 130 тис. га або 37% до прогнозу. Намолочено майже 690 тис. тонн зерна нового врожаю при урожайності 53,1 ц/га. Крім того, на площі 69,8 тис. га(96%) зібрано озимий ріпак. Валовий збір цієї культури становить 225 тис. тонн при середній урожайності 32 ц/га. Показник урожайності ранніх культур на рівні минулого року.

У районах, які відвідали високопосадовці повністю завершене збирання озимого ріпаку і озимого ячменю, в активну фазу увійшло збирання озимої пшениці, яка зібрана у цих районах  на 32% площ. Середня урожайність цієї культури по області становить 57 ц/га, а у Старокостянтиніавському районі – 62 ц/га, Красилівському – 56 ц/га, Теофіпольському – 52 ц/га.

По області ярий ячмінь обмолочено на площі 31 тис. га, або 34% до посіяного, валовий збір –150,7 тис. тонн, урожайність – 49 ц/га, що на 6 центнерів вище ніж торік. У вказаних районах збирання ярого ячменю становить відповідно: у Старокостянтинівському – 27%, Теофіпольському -35%, Красилівському - 48 відсотків. Середня урожайність цієї культури коливається від 50 до 52 ц/га.

Щоденно на полях вказаних районів працює по 70 одиниць зернозбиральної техніки, якими обмолочується близько 1000 гектарів ранніх зернових культур.