Skype-конференція з Мінагрополітики України по питаннях державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників у поточному році

Сьогодні, 17 липня під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети відбулася чергова skype-конференція з питань державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників у поточному році. В даній нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Омелянюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Вадим Конончук, начальник управління Департаменту агропромислового розвитку Андрій Лакуста та спеціалісти Департаменту.

Директор господарсько-фінансового департаменту МінАПК Баграт Ахіджанов – доповів про реалізація Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів (голови) сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №565.

Щодо реалізації бюджетної програми 2801460 «Надання кредитів фермерським господарствам» розповів генеральний директор Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Юрій Апальков. «Фонд продовжує приймати заявки від областей на субсидії:

- для новостворених фермерських господарства – 3 тис. грн. на 1 га оброблюваних земель;

- крім новостворених господарств 12 тис. грн. на члена фермерського господарства, але не більше 40 тис. грн. на господарство.

Станом на 10.07.2019 року прийнято 1337 заявок на суму 45,3 млн. грн.» - додав Юрій Апальков.

Сергій Шупик – заступник директора Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій доповів про реалізацію бюджетної програми 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».