Новини

В Департаменті обговорили галузь вирощування равликів, як один із рентабельних напрямів сільськогосподарського виробництва

Сьогодні, 11 липня, в Департаменті агропромислового розвитку обговорювали один із цікавих видів тваринництва – равликівництво. Під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка відбувся круглий стіл на тему: «Сприяння розвитку равликівництва в Хмельницькійобласті та в Україні в цілому».

На засідання круглого столу зібралися усі зацікавлені у відкритті такого напряму власного бізнесу – а це, для початку, близько 15 осіб з нашої області.

Розпочинаючи зібрання, Олег Тимофійович зазначив, що на сьогоднішній день тема зайнятості сільського населення є досить актуальною, адже нові технології у рослинництві та скорочення тваринництва призводять до безробіття. Департамент агропромислового розвитку завжди сприяє у проведенні нарад, круглих столів, навчань, на яких пропонується створення сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, адже це робочі місця і можливість отримати прибуток у селі.

Вже другий рік поспіль працюють державні програми підтримки фермерських господарств, а саме: доплата єдиного соціального внеску протягом 10 років за кожного члена;сімейні ФГ отримують субсидію на 1 га у розмірі – 3 тис.грн, але не більше як 60 тис.грн; ФГ можуть отримувати субсидію на одного члена у розмірі 12 тис.грн, але не більше як 40 тис.грн. Також, молоді голови фермерських господарств до 35-річного віку, які пропрацювали більше 3-х років, можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 40 тис.грн. Є можливість використовувати безвідсоткову позику до 5 років через Фонд підтримки фермерів; через банки, які мають більше половини акцій держави – отримати компенсацію 40 % за придбану вітчизняну сільськогосподарську техніку (згідно переліку), отримати компенсацію за кредити у розмірі 1,5 % облікової ставки національного банку, компенсацію за придбане насіння вітчизняної селекції у розмірі 80%, але не більше 80 тис.грн. Крім того, Департамент розробляє новий порядок використання коштів з обласного бюджету згідно Програми «Підтримка розвитку АПК Хмельницької області на 2017-2021 роки», де буде передбачено компенсацію власникам сімейних ФГ за придбані трактори (до 30 к.с.), причіпної та навісної сільськогосподарської техніки та ін..

«Сьогодні ми обговоримо один із можливих напрямків самозайнятості сільського населення, а саме створення сімейних фермерських господарств по вирощуванні равликів. Це можливість отримати стабільний прибуток, залучити членів родини до сімейної справи, здобути пенсійний стаж та успішно розвиватися»,- наголосив Олег Омелянюк.

Поділилися своїм досвідом у веденні даного бізнесу представники асоціації виробників равликів України Іванна Байдель та Роман Репко. Напрямом діяльності громадської організації є налагодження співробітництва у сфері розведення равликів, підтримка вільного обміну досвідом, знаннями та інформацією у даній сфері. Розробляються регіональні та місцеві проекти, програми, які сприяють розвитку бізнесу, адже, для розвитку равликівництва в Україні є всі необхідні умови та ресурси і на перспективу, саме наша країна може стати першою з експорту равлика вирощеного на фермах.

Учасники круглого столу, під час зустрічі, задавали питання щодо особливостей ведення даного бізнесу, з чого потрібно розпочинати власну справу, особливості експорту і т.д. Запрошені експерти приділили увагу кожному запитанню.

По завершенню зустрічі, між Департаментом агропромислового розвитку в особі Олега Омелянюка та ГО « Українська асоціація виробників равликів» в особі Романа Репко, був підписаний «Меморандум про подальшу співпрацю».

Маємо надію, що розвиток даної галузі знайде зацікавлених осіб на Хмельниччині і це дасть змогу ще хоча б кільком десяткам людей отримати дохід із власного виробництва.

Відео