"Запровадження Програми "Шкільне молоко" - це можливість гарантувати безпеку та якість молочних продуктів",- Олег Омелянюк

Сьогодні, 16 травня у Департаменті агропромислового розвитку відбулася вже друга робоча зустріч з метою обговорення перспективного пілотного проекту щодо розробки та впровадження Програми «Шкільне молоко», яка за основу включає в себе отримання від сімейних молочних ферм та кооперативів якісних молочних продуктів, подальшу їх переробку, фасування та розповсюдження безпосередньо по дошкільних закладах та школах.

Нарада пройшла під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка за участі працівників Департаменту агропромислового розвитку, ГУ Держпродспоживслужби, Дорадчої служи та представника компанії "УкрМілкІнвест", яка організувала Проект "Молочна сімейна ферма"на території нашої області.

Одним із пунктів здорового та збалансованого харчування не тільки школярів і дошкільнят, а й дорослої людини є щоденне споживання якісних молочних продуктів. Молочні продукти – це, перш за все, джерело білків та незамінних амінокислот. Крім того, вони містять велику кількість вітамінів групи B, ці речовини сприяють утворенню запасу енергії в організмі. Молоко та вироби із нього являються основним джерелом кальцію та забезпечують більше 60% його добової потреби. Повноцінно засвоїти кальцій допомагає вітамін D, який у значній кількості присутній в молочних продуктах. Кефір, сметана та йогурт володіють особливою мікрофлорою, яка позитивно впливає на процеси травлення.

Зважаючи на все вищесказане, запровадження такої програми є досить актуальним питанням, адже це можливість гарантувати безпеку та якість молочних продуктів, які будуть поставлятися до дошкільних закладів, шкіл, медичних закладів та можливо в подальшому і на прилавки наших магазинів. І тому на сьогоднішній нараді було обговорено ряд питань, з якими можуть зіштовхнутися виробники молочної продукції та основні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами.

Узагальнивши отриману інформацію від кожного учасника зібрання, Олег Тимофійович доручив визначити райони, у яких можливо запустити роботу пілотного проекту, обговорити питання впровадження програми з представниками місцевої влади, підготувати перелік потрібного обладнання та варіанти приміщень для організації переробки сировини. Було домовлено про послідуючі зустрічі з метою реалізації даної програми.