Відбулася відео skype-конференція з питань ефективності виробництва продукції тваринництва, особливостей нарахування дотації за вирощений молодняк великої рогатої худоби та оформлення документації.

Сьогодні, 18 квітня, вперше в Департаменті була проведена нарада з районними управліннями (відділами) в режимі відео скайп - конференції. В ній взяли участь працівники Департаменту агропромислового розвитку, представники ГУ Держпродспоживслужби, начальники та спеціалісти управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, голови сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад.

Під час зібрання, розглядалися питання щодо ефективності виробництва продукції тваринництва, особливості нарахування дотації за вирощений молодняк великої рогатої худоби та оформлення документації.

Розпочинаючи нараду директор Департаменту Олег Омелянюк зауважив, що ще у минулому році уряд визначив приорітетні для надання фінансової підтримки галузі сільського господарства - це тваринництво, підтримка фермерства, оновлення техніки та обладнання в сільськогосподарському виробництві, здешевлення кредитів та підтримка садівництва і хмелярства.

У 2018 році із державного бюджету України Хмельницькій області було виділено 253,5 млн.грн. безповоротної фінансової допомоги для підтримки галузі сільського господарства. За розміром наданої фінансової підтримки наша область знаходиться на другому місці у порівнянні з іншими областями України.

У 2019 році з державного бюджету України, для підтримки агропромислового комплексу загалом передбачено 5,7 млрд.грн. Найбільшу частину фінансування, в сумі 3,5 млрд.грн., виділено на підтримку тваринництва.

Більш детально про фінансову підтримку АПК України на 2019 рік доповіла начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Галина Стаднійчук.

З особливостями нарахування дотації за вирощування молодняку ВРХ, оформлення документації розповіли начальник відділу організації виробництва продукції тваринництва, переробної та харчової промисловості Василь Борилюк та начальник відділу фінансово-кредитного забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Марина Бевзюк.

По завершенню доповідей,учасники наради у районах мали можливість отримати вичерпні відповіді на усі виниклі запитання.