"Створення сімейних молочних ферм – це гарна можливість відкрити свою справу, яка дозволить не лише створити робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з вищою доданою вартістю, що дасть можливість селянам заробляти",- О.Омелянюк.

Сьогодні в Департаменті агропромислового розвитку під керівництвом директора Департаменту Олега Омелянюка було проведено круглий стіл на тему «Перспективи розвитку сімейного фермерського господарства та сільськогосподарських кооперативів Хмельницької області». У засідання взяли участь працівники Департаменту АПР, представники ГУ Держпродспоживслужби, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій та ініціатори і зацікавлені особи у створенні сімейних фермерських господарств та СОК.

Розпочинаючи засідання Олег Омелянюк зауважив, що нажаль на сьогоднішній день зайнятість населення у селі дуже низька, тому створення сімейних молочних ферм – це гарна можливість відкрити свою справу, яка дозволить не лише створити робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з вищою доданою вартістю, що дасть можливість селянам заробляти. Також це дозволить забезпечити Україну якісними продуктами харчування. І головна мета сьогоднішнього зібрання зацікавити людей у селі створювати такі ферми.

У своїй доповіді начальник управління соціально-економічного розвитку АПК, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю Андрій Лакуста розповів про стан та перспективи розвитку сімейних фермерських господарств та СОК у Хмельницькій області. Світовий досвід показує, що основу аграрного сектору країни з розвинутою економікою становлять сімейні ферми. На сьогоднішній день в нашій області зареєстровано три сімейні молочні ферми, які є ФОП: 2 в Ізяславському районі, 1 в Полонському районі. Одинадцять особистих селянських господарств Хмельниччини розпочали роботи щодо створення сімейних молочних ферм. Також функціонує 11 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи: 2 в Красилівському районі, 3 в Городоцькому районі, 2 в Полонському районі та по одному в Дунаєвецькому, Ізяславському, Білогірському та Старокостянтинівському районах.

Також були підняті питання по ветеринарно-санітарних вимогах до новостворених сімейних фермерських господарств.

Про фінансову підтримку агропромислового комплексу України на 2019 рік детально розповіла Галина Стаднійчук - начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій.

Серед запрошених також були представники компанії "УкрМілкІнвест", яка організувала Проект "Молочна сімейна ферма". Ним скористалися уже три домогосподарства на Хмельниччині. Під час круглого столу Сергій Чернієнко- керівник проекту, ознайомив присутніх з презентацією проекту і розповів про усі деталі роботи на партнерських засадах. Одну із таких новостворених сімейних ферм представила Тетяна Юрчук, яка скористалася підтримкою компанії, підприємець поділилася своїм досвідом роботи і планами на майбутнє по розширенні ферми.

В ході проведення засідання піднімалося багато питань по земельних відносинах, по ветеринарному обслуговуванні, по удосконаленню програм підтримки та інші. Спеціалісти надали відповіді та проконсультували у подальших діях, з деякими питаннями пообіцяли розібратися більш детально, також було прийняте рішення подати пропозиції до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо розширення переліку техніки, вартість якої компенсується державою, саме такою технікою, яка потрібна малим господарствам.

Самоорганізація у сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи – це можливість отримувати стабільний прибуток, залучити членів родини до сімейної справи, здобути пенсійний стаж, полегшити ручну працю та підвищити якість виробленої продукції.