Хмельниччина посідає друге місце за розмірами наданої фінансової підтримки галузі сільського господарства у порівнянні з іншими областями України

У 2018 році із державного бюджету України Хмельницькій області було виділено 253,5 млн.грн. безповоротної фінансової допомоги для підтримки галузі сільського господарства, що майже в два рази більше, у порівнянні із рівнем фінансування 2017 року, яке становило 131,4 млн.грн., з них - 88,2 млн.грн.було спрямовано на погашення кредиторської заборгованості минулих років.За розміром наданої фінансової підтримки наша область знаходиться на другому місці у порівнянні з іншими областями України.

Фінансування проводилось через три розпорядника коштів : Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА та державні банки за наступними напрямами:

• Підтримка галузі тваринництва 136,3 млн.грн., з яких на:
    • спеціальну бюджетну дотацію за утримання молодняку ВРХ, що народився у господарствах населення, було виділено 18,2 млн.грн., яка була спрямована 9330 особам за утримання 16 тис.голів молодняка;
    • спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів сільгосппідприємствами - 27,4 млн.грн.;
    • часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин, сперми та ембріонів - 24,2 млн.грн.;
    • часткову компенсацію вартості будівництва та реконструкції тваринницьких об’єктів - 66,4 млн.грн..
  • Фінансова підтримка закладення молодих садів - 34,8 млн.грн.
  • Часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами  - 24,8 млн. грн.
  • Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки – 46,8 млн.грн.
  • Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств - 10,8 млн.грн.

Хочеться відмітити, що у 2018 році була переглянута методика розподілу дотацій. З’явились нові види фінансової допомоги для аграріїв, що повністю орієнтовані на малого виробника – фермера: часткова компенсація вартості придбаного насіння, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь, а також часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами та вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання з набагато вищим відсотком відшкодування, в порівнянні з іншими сільгоспвиробниками .

Цьогоріч із державного бюджету України на підтримку галузі АПК буде виділено 5,7 млрд.грн.. За інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства України, напрями фінансування залишаться такими ж, як і в минулому році.