Селекторна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно - польових робіт

13.02.2019 року під керівництвом Першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка  відбулася селекторна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно - польових робіт.

Про стан підготовки до комплексу весняно - польових робіт доповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вадим Конончук:

«Під урожай поточного року по всіх категоріях господарств посіяно понад 245 тис. га озимих зернових та 72 тис. га ріпаку. За даними обстежень 97% посівів озимих культур перебувають у доброму та задовільному стані, а в окремих районах взагалі відсутні слабкі та зріджені посіви озимини.

Згідно прогнозованої структури посівних площ, весною нам необхідно засіяти близько 780 тис. га ярини, з них близько 325 тис. га планується засіяти зерновими культурами, в тому числі 190 тис. га – кукурудзи на зерно. Ранні зернові культури будуть посіяні на площі 120 тис. га.

Вся посівна площа очікується в межах 1 млн. 183 тис. га, що на 1,5 тис. га більше минулого року.

Агроформування області вже приступити до проведення комплексу весняно-польових робіт, в усіх районах приступили до підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Станом на вчора підживлено 70 тис. га, або 30% зернових культур і 39 тис. га (41%) ріпаку. Більше половини площ підживлено в господарствах Білогірського, Віньковецького, Дунаєвецького, Чемеровецького районів.

На даний час агроформування всіх форм власності формують матеріально - технічну базу для проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема доведенню насіння до посівних кондицій, закупці засобів захисту рослин і міндобрив.

Потреба в мінеральних добривах становить 150 тис. тонн. Станом на 12.02 їх заготовлено 114 тис. тонн, що становить 76% до потреби. Господарства окремих районів, а саме Віньковецького, Дунаєвецького і Чемеровецького придбали мінеральну поживу у повному обсязі.

Готовність сільськогосподарської техніки для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 100 %.

Досить повільними темпами проводиться закупівля  паливно-мастильних матеріалів, забезпеченість якими на даний час становить 38% до потреби.

За розрахунками загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарських підприємств області у 2019 році становитиме 6,8 млрд. грн. (+3 млн. грн. до 2018 року). За рахунок прогнозованого збільшення посівних площ під озимими культурами, цукровим буряком, соєю дещо зросли витрати до минулого року на мінеральні добрива, засоби захисту рослин, знизилися на паливно-мастильні матеріали. Витрати на 1 га ріллі в 2019 році становитимуть 6870 грн., що на 265 грн. вище показника минулого року. На даний час забезпеченість сільгосппідприємств коштами для проведення комплексу весняно-польових робіт становить близько 60 %.

Ще одним із шляхів фінансового забезпечення є укладання угод на форвардні закупівлі зерна пшениці, ячменю, кукурудзи урожаю 2019 року з Державною продовольчою зерновою корпорацією України. Авансовий платіж становить 3600 грн. за тонну зерна без прив’язки до ціни.

Аграрний фонд запропонує свої умови по форвардних контрактах в кінці лютого, а сьогодні він здійснює продаж мінеральних добрив вітчизняного виробництва та їх обмін на зерно по біржових цінах.

Керівники та спеціалісти адміністрації та її відповідних структурних підрозділів сприяють сільгосппідприємствам, фермерським та приватним господарствами області в накопичення матеріально-технічних та фінансових ресурсів для проведення посівної кампанії організовано та у стислі строки.»

Також, в ході селекторної наради з науковими рекомендаціями по догляду за озимими культурами було заслухано директора інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Корнійчука Олександра Васильовича та представника корпорації «Вітагро» Сучека Миколу Миколайовича.

Щодо запасу вологи в грунті і прогнозу погодних умов на час проведення комплексу весняно-польових робіт доповів Вороновський Юрій Валентинович – директор обласного центру з гідрометеорології.

Підсумовуючи нараду, Володимир Кальніченко зауважив, що аграрії області повинні бути готовими до короткого весняного періоду і взяти до уваги основні моменти з рекомендацій науковців, а саме:

• вчасно провести підживлення озимих культур,
  • вчасно та якісно провести боротьбу із шкідливими організмами.

Також, Володимир Ілліч попросив керівників районних управлінь агропромислового розвитку довести отриману сьогодні інформацію до кожного сільгосптоваровиробника на місці.