Проведено спеціальні тренування обласної спеціалізованої служби із захисту сільськогосподарських тварин і рослин

25 січня 2019 року під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка та за участі директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Олега Омелянюка відбулися спеціальні тренування обласної спеціалізованої служби із захисту сільськогосподарський тварин і рослин Хмельницької області. До тренування також були залучені: керівний склад  управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, ГУ «Держпродспоживслужби» в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, Хмельницького рибоохоронного патруля, керівники обласних спеціалізованих служб (комунально-технічної, інженерної, торгівлі і харчування, матеріального забезпечення, транспортного забезпечення, зв’язку і оповіщення, технічної), навчально-методичний центр цивільного захисту і безпеки життєдіяльності у області, керівники районних спеціалізованих служб цивільного захисту із захисту сільськогосподарських тварин і рослин.

Основною метою тренування є відпрацювання порядку дій щодо приведення у готовність обласної спеціалізованої служби із захисту сільськогосподарських тварин і рослин при виникненні надзвичайної ситуацій природного характеру. Відпрацювання організації взаємодії органів управління служби всіх рівнів, під час дій по подоланню наслідків надзвичайної ситуації та удосконалення навиків керівного складу в прийнятті рішень на застосування сил і засобів служби.

На початку тренування начальник обласної спеціалізованої служби Омелянюк Олег Тимофійович ознайомив присутніх з темою тренування на прикладі змодельованої надзвичайної ситуації – спалаху африканської чуми свиней на території фермерського господарства Хмельницького району. Саме ця надзвичайна ситуація була змодельована не випадково, адже на сьогодні вона є найбільш актуальною і на протязі останніх років дуже поширена на території України. У Хмельницькій області африканська чума була на території Чемеровецького, Летичівського, Старокостянтинівського, Дунаєвецького, Теофіпольського та Полонського районів, де всього знищили більше 30 тис. поголів’я свиней, а збитки склали понад 100 млн. грн., без врахування затрат на ліквідацію.

Під час проведення тренування відпрацювали алгоритм роботи обласної спеціалізованої служби щодо реагування на надзвичайну ситуацію, послідовність роботи і дій посадових осіб служби за напрямками діяльності. Показано зразки документації, яка готується в ході реагування на надзвичайну ситуацію, а саме протокол засідання комісії ТЕБ та НС району, документація штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, протокол  засідання районної комісії ДНПК, розрахунки необхідної кількості особового складу, техніки і матеріально – технічних  засобів та решта необхідної документації.

По результатам проведення тренування складено звіт, який буде направлено на адресу райдержадміністрацій із необхідними до виконання завданнями, щодо підготовки органів виконавчої влади до ліквідації протиепізоотичних захворювань.