" Про стан здійснення заходів з пожежної безпеки на період збирання врожаю зернових в агроформуваннях та хлібоприймальних підприємствах області"- Олег Омелянюк

26 червня директор Департаменту Омелянюк Олег Тимофійович взяв участь у розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації. На порядку денному одним із питань стояло питання: " Про стан здійснення заходів з пожежної безпеки на період збирання врожаю зернових в агроформуваннях та хлібоприймальних підприємствах області".

Олег Омелянюк доповів, що з метою запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній пожежонебезпечний період 2018 року в агроформуваннях області під час підготовки та проведення робіт по вирощуванню, заготівлі, переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції Департаментом направлялось на управління (відділи) агропромислового розвитку райдержадміністрацій та керівникам агроформувань усіх форм власності області листи з переліком рекомендацій щодо мінімізації виникнення пожеж у літній пожежонебезпечний період 2018 року, пам’ятки та попередження щодо суворого дотримання вимог нормативних актів з охорони праці та пожежної безпеки під час збирання врожаю, рекомендації та попередження щодо організації роботи по оборюванню або обсівів змішаними трав’яними культурами полів в місцях прилягання їх до лісових масивів та торф’яників, степової смуги, автомобільних доріг,  влаштування протипожежних розривів на полях та нагадування щодо заборони спалювання сухої трави, стерні, соломи і поживних залишків під час збирання, зберігання урожаю 2018 року. 26 квітня 2018 року у м. Шепетівка Хмельницької області під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка було організовано та проведено спільні практичні навчання щодо протидії пожежам у природних екосистемах із залученням органів управління та сил місцевої влади, Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, лісокористувачів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, служб цивільного захисту населення та інших обласних служб і відомств.

Також працівниками Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів спільно з працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області, управлінням цивільного захисту населення Хмельницької облдержадміністрації та Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області з 10 по 17 травня поточного року було проведено вибірковий комплекс перевірок в районних управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій та агроформуваннях, щодо виконання заходів з недопущення пожеж в екосистемах та було виявлено ряд порушень, а саме: під час виїзду робочої групи в с.Струга та с.Глібів Новоушицького району встановлено, що оборювання або здійснення обсівів змішаних трав’яних культур полів в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільних шляхів смугою не менше чотирьох метрів завширшки, не виконуються, ті ж самі порушення виявлені і в с.Слобідка - Кульчиєвецька, с.Кульчиївці, с.Вихватнівці, с.Крушанівка, с.Калачківці, с.Подільське Камянець - Подільського району. При перевірці Дунаєвецького району виявлено відсутність в ОТГ рішень комісії з питань ТЕБ і НС райдержадміністрації.

За результатами проведених перевірок та виявлених порушень членами робочої групи було складено довідку у двох примірниках, один з яких був наданий під розпис головам райдержадміністрацій для ознайомлення та усунення виявлених порушень.

Для запобігання виникнення масових пожеж Департаментом направлено на управління (відділи) агропромислового розвитку райдержадміністрацій для виконання План профілактичної та інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування людей на них у Хмельницькій області на 2018 рік та робочий План забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання урожаю 2018 року.

Також Департаментом направлено на управління (відділи) агропромислового розвитку райдержадміністрацій План дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів управління, сил та засобів територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах і оперативного реагування на них на території Хмельницької області у 2018 році.

Питання пожежної безпеки розглядалося на колегії облдержадміністрації 22.05.2018 року і колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації по підсумках роботи за чотири місяці поточного року та стану підготовки підприємств агропромислового комплексу області до збирання зернових культур у 2018 році, яка відбулась 23 травня 2018 року.

В даному напрямку Департаментом постійно проводилась і надалі проводиться роз’яснювальна робота щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у пожежонебезпечні періоди року та дотримані вимог протипожежного захисту місць збирання, переробки та збереження урожаю.