Підсумки роботи галузі тваринництва

Тваринництво – це комплекс взаємопов'язаних галузей сільського господарства. Воно забезпечує населення найбільш цінними продуктами харчування. Галузь визначається не тільки високою часткою у виробництві валової продукції, але і великим впливом на економіку,  створення робочих місць, розвитком соціальної сфери, переробну та харчову промисловість. Найбільш поширеними напрямами спеціалізації тваринницьких господарств в області в даний час є: молочне скотарство, свинарство, птахівництво.

В області є всі потенційні можливості для збільшення виробництва продукції даної галузі. По всіх категоріях господарств на 1 січня 2019 року утримувалося – 230,3 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі –          130,4 тис. корів; свиней – 324,6 тис. голів; овець та кіз 27,3 тис. гол; птиці – 7,1 млн. голів.

По всіх категоріях господарств реалізовано 97,5 тис. тонн м’яса, вироблено 625,0 тис. тонн молока, 1089,8 млн. штук яєць, 6 тонн вовни.

Основним пріоритетом розвитку галузі тваринництва є збільшення виробництва продукції (молока, м’яса, яєць) до кількості, що забезпечить її споживання на рівні раціональних норм. Це буде здійснюватися за рахунок будівництва, реконструкції великих тваринницьких комплексів і ферм, розвитку кооперативного руху.

Сільськогосподарські підприємства у 2018 році здійснювали будівельні роботи на таких об’єктах в тваринництві: молочнотоварних фермах ФГ «Бізон-1» с. Сахнівці Старокостянтнівського району, ТОВ НВА «Перлина Поділля» (друга черга реконструкції) смт. Білогір’я, на свинокомплексах: ФГ «Династія», с. Йосипівка Старокостянтинівського району, ТОВ «Камчатка» (четвертий модуль) с.Теліжинці  Ізяславського району,  ТОВ «Нові аграрні технології»,  с. Олещин, Хмельницького району. В ПП «Аграрна компанія 2004»  було введено в дію свинокомплекси у с. Свіршківці Чемеровецького, с. Доброгорща Хмельницького, с. Зайчки та с. Постолівка Волочиського районів.

Закінчено реконструкцію приміщень у ТОВ «Адамівка Агро» Віньковецького району потужністю на 600 гол. свиней для відгодівлі, ТОВ «Лани Віньковеччини» - приміщення для утримання молодняку ВРХ на 200 гол., ФГ «Повха М.В.» с. Пилявка Старосинявського району – приміщення молочно-товарної ферми на 100 гол. корів та у ТОВ «Пілігрим» Кам’янець-Подільського району - вівчарника на 900 гол. овець.