Підсумки роботи галузі тваринництва

Тваринництво – це комплекс взаємопов’язаних галузей сільського господарства. Воно забезпечує населення найбільш цінними продуктами харчування. Галузь визначається не тільки високою часткою у виробництві валової продукції, але і великим впливом на економіку,  створення робочих місць, розвитком соціальної сфери, переробну та харчову промисловість. Найбільш поширеними напрямами спеціалізації тваринницьких господарств в області в даний час є: молочне скотарство, свинарство, птахівництво.

В області є всі потенційні можливості для збільшення виробництва продукції даної галузі. По всіх категоріях господарств на 1 січня 2020 року утримувалося – 227,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі – 126,8 тис. корів; свиней – 312,5 тис. голів; овець та кіз 26,9 тис. гол; птиці – 8,1 млн. голів.

По всіх категоріях господарств реалізовано 91,1 тис. тонн м’яса, вироблено 640,0 тис. тонн молока, 1027,3 млн. штук яєць, 5 тонн вовни.

Основним пріоритетом розвитку галузі тваринництва є збільшення виробництва продукції (молока, м’яса, яєць) до кількості, що забезпечить її споживання на рівні раціональних норм. Це буде здійснюватися за рахунок будівництва, реконструкції великих тваринницьких комплексів і ферм, розвитку кооперативного руху та створення сімейних ферм.

З метою самозайнятості населення, за підтримки певних проектів   у 2019 році в області запрацювали п’ять сімейних ферм з виробництва молока: 2 – у Славутському районі, с. Довжки, 1 – у Красилівському районі, с.Печеське, 1 – у Шепетівському районі, с. Городище, 1– у Білогірському районі с. Соснівка, що є продовженням  створення в мережі сімейних ферм та молочних кооперативів навколо них.

В 2019 році роботи будівництву і реконструкції тваринницьких ферм виконувалися на дванадцяти об’єктах, найбільші із них: свинорепродуктор на 160 голів (ФГ «Династія» с. Йосипівка Старокостянтинівського району),  четвертий модуль репродуктивної свиноферми на 600 голів (ТОВ «Камчатка» с. Теліжинці Ізяславського району),  свинокомплекс на 12 тис. голів  (ПП «Аграрна компанія 2004», с. Шмирки Волочиського району), свинокомплекси на  12 тис. голів відгодівлі та 1110 свиноматок (ПП «Аграрна компанія 2004»: с. Гвардійське Хмельницького району), свинокоплекс на 450 свиноматок (ТОВ «НАТ» с. Олешин Хмельницького району), приміщення для утримання 400 голів молодняку ВРХ  (ФГ «Бізон -1» с.Сахнівці Старокостянтинівського району), ІІ-га черга реконструкції приміщення для 200 голів молодняку ВРХ (ТОВ «Лани Віньковеччини» смт. Віньківці),  ІІ-га черга молочнотоварної ферми на 520 корів (ТОВ НВА «Перлина Поділля» с. Гулівці Білогірського району), молочно-товарна ферма на 250 гол. (ТОВ АФ ім. Слободяна,  с. Іванківці, Городоцького району), пташники на 30 тис. гол. птиці (СТОВ «Хорост Поділля»  с. Мацьківці Хмельницького району) та 100 тис. гол. бройлерів (ПФГ «Колос» м. Полонне).

Закінчено роботи по будівництву і реконструкції на трьох об’єктах: приміщеннях для утримання молодняку ВРХ на 200 гол. в ТОВ «Лани Віньковеччини» смт. Віньківці, свинокоплексу на 450 свиноматок у ТОВ «НАТ» с. Олешин та пташнику на 30 тис. гол. у СТОВ «Хорост Поділля» с. Мацьківці Хмельницького району.