Підсумки роботи галузі рослинництва

Підсумки роботи галузі рослинництва за 2018 рік

Загальна посівна площа у 2018 році по  всіх категоріях господарств області склала 1 млн. 181 тис. Га, що на 15 тис. га більше в порівнянні з 2017 роком. Зернові культури в структурі  посівних площ  були  розміщені на  площі понад 573,5 тис.га., а площа технічних культур  становила 426 тис.га. Питома вага цих культур становила 47 і 37% відповідно. На значну кількість були збільшені посіви озимої пшениці (+9 тис. га), кукурудзи на зерно(+19 тис. га), ріпаку (+13 тис.га), соняшника (+12 тис. га).

При вирощуванні сільськогосподарських культур урожаю поточного року на площі майже 500 тис.га застосовано нові енергозберігаючі технології обробітку ґрунту та посіву.

Відповідно до фітосанітарного стану посівів, проводилися заходи боротьби із шкідниками, хворобами та бур’янами всіх сільськогосподарських культур.

За підсумками 2018 року згідно статистичної звітності намолочено  3,8 млн.тонн зерна у заліковій вазі, що на 500 тис.тонн більше  минулого року.  Середня урожайність зернових складає 67,2 ц/га,  що є другим показником в Україні.   Агроформування всіх районів отримали валовий збір зерна понад 100 тис. тонн, а в 8 районах цей показник перевищує 200 тис. тонн. Господарства Старокостянтинівського району вперше отримали валовий збір зерна  330 тис. тонн. Найвищий рівень урожайності зерна –  94 ц/га – отримали у господарствах Чемеровецького району.

Завершено збиранняцукрових буряків. Отримано вал цукросировини  1,4 млн. тонн при середній урожайності близько 500 ц/га. Із бурякосіючих районів найвищу урожайність цукристих 620 ц/га отримали господарства Старокостянтинівського і Чемеровецького районів. Вироблено  216 тис. тонн цукру, самозабезпеченість у цьому виді продукту становить 220 відсотків.

Валове виробництво сої у 2018 році склало 513 тис. тонн при урожайності по області 30 ц/га, соняшнику зібрали близько 485 тис. тонн при урожайності 30,7 ц/га., показники урожайності цих культур найкращі в Україні.

В області у цьому році вироблено 1,3 млн. тонн картоплі і 260 тис. тонн овочів. Середня урожайність цих культур становить 208 ц/га і 230 ц/га відповідно.

Слід відмітити, що вагома частина врожаю 2019 року закладена ще з осені.  Озимі  зернові культури  посіяні на площі 245 тис.га (+ 12 тис. га до попередніх показників),  в тому числі озимої пшениці  227 тис.га. Крім того, озимий ріпак займає –  72,5 тис. га площ, що на 12 тис. га більше ніж торік. За даними останніх обстежень 97% посівів озимих зернових та ріпаку перебувають у доброму та задовільному стані.

Згідно прогнозу весною нам необхідно засіяти близько   820 тис. га  ярини, із них біля 325 тис. га  планується засіяти зерновими культурами, більше 38 тис. га – цукровими буряками, 190 тис. га відводится під сою, близько 125 тис. га – під соняшник. Крім того, близько 10 тис. га буде відведено під вирощування таких нішевих (малопоширених) культур, як льон, цикорій, енергетична верба, тощо. Вся посівна площа очікується в межах 1 млн.183 тис. га, що на 2 тис. га більше минулого року.

На даний час агроформування всіх форм власності формують матеріально - технічну базу для організованого проведення комплексу весняно-польових робіт у визначених обсягах та у стислі строки.