Підсумки роботи інженерно-механізованого відділу

В агропромисловому секторі економіки області використовується майже 4,5 тисяч тракторів різних марок та модифікацій, біля 2936 тис. вантажних і легкових автомобілів, 1640 зернозбиральних, 308 кормозбиральних, 120 – бурякозбиральних комбайнів, а також понад 10 тис. одиниць іншої сільськогосподарської техніки. У 2018 році сільгосптоваровиробниками області було придбано понад 463 одиниці різноманітної нової сільськогосподарської техніки на суму понад 609964 тис. грн.

Відповідне зменшення кількості одиниць сільськогосподарської техніки зумовлене постійним оновленням машино-тракторних парків сільгосппідприємствами області новою високопродуктивною, багатофункціональною, сільськогосподарською технікою. Для ремонту і обслуговування сільськогосподарської техніки на сільгосппідприємствах області є обладнані спеціалізовані майстерні.

В сільгосппідприємствах є попит на зернозбиральну техніку, енергонасичені трактори, комплекси для обробітку ґрунту, внесення добрив та посів зернових культур одночасно, що в свою чергу зменшує затрати підприємств по всіх показниках.

Інвестиції в даному напрямку доцільно спрямувати на:

1. оновлення машино-тракторного стану сільгосппідприємств області;
  2. застосування нових енергозберігаючих технологій;
  3. створення програм підтримки сільгосптоваровиробників шляхом надання часткової компенсації на придбання високопродуктивних тракторів, зернозбиральних комбайнів та іншої високопродуктивної, енергозберігаючої сільськогосподарської техніки.