Підсумки роботи інженерно-механізованого відділу

В агропромисловому секторі економіки області використовується майже 4,5 тисяч тракторів різних марок та модифікацій, біля 2936 тис. вантажних і легкових автомобілів, 1640 зернозбиральних, 308 кормозбиральних, 120 – бурякозбиральних комбайнів, а також понад 10 тис. одиниць іншої сільськогосподарської техніки. У 2019 році сільгосптоваровиробниками області було придбано понад 391 одиницю різноманітної нової сільськогосподарської техніки та обладнання на суму понад 604880 тис. грн.

Відповідне зменшення кількості одиниць сільськогосподарської техніки зумовлене постійним оновленням машино-тракторних парків сільгосппідприємствами області новою високопродуктивною, багатофункціональною, сільськогосподарською технікою. Для ремонту і обслуговування сільськогосподарської техніки на сільгосппідприємствах області є обладнані спеціалізовані майстерні.

В сільгосппідприємствах є попит на зернозбиральну техніку, енергонасичені трактори, комплекси для обробітку ґрунту, внесення добрив та посів зернових культур одночасно, що в свою чергу зменшує затрати підприємств по всіх показниках.

Інвестиції в даному напрямку доцільно спрямувати на:

1. оновлення машино-тракторного парку сільгосппідприємств області;
  2. застосування нових енергозберігаючих технологій;
  3. створення програм підтримки сільгосптоваровиробників шляхом надання часткової компенсації на придбання високопродуктивних тракторів, зернозбиральних комбайнів та іншої високопродуктивної, енергозберігаючої сільськогосподарської техніки.